Site menu:

Aktualności

28 września br. w Jasionce koło Rzeszowa ośrodek Enterprise Europe Network przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje wydarzenie B2B Meeting podczas drugiej edycji Targów i Kongresu TSLA EXPO 2018.

Ośrodki Enterprise Europe Network zapraszają  do udziału w spotkaniach kooperacyjnych na targach INNOTRANS, które odbędą się w dniach 18-21 września 2018 r. w Berlinie. InnoTrans Business Days przeznaczone są dla firm i innych podmiotów działających w branży transportu i logistyki, technologii i infrastruktury kolejowej, zarządzania ruchem, intermodalnej mobilności pasażerów i towarów, innowacyjnych komponentów, pojazdów i inteligentnych systemów transportowych i in. Indywidualne, specjalnie aranżowane spotkania stwarzają wyjątkową możliwość do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Polskie startupy reprezentujące sektor ICT będą mogły skorzystać z promocji na polskim stoisku podczas najbliższej edycji DLD Digital Conference (część DLD Innovation Festival) w Tel Awiwie. Impreza odbywa się w dniach 5-6 września 2018 r.


Wspieramy MŚP w rozwoju innowacyjności i zdobywaniu nowych rynków

Konkurs M-ERA.NET 2


Narodowe Centrum Badań i Rozwoju informuje, że 13 marca 2018 r. uruchomiono międzynarodowy konkurs zorganizowany w ramach programu M-ERA.NET 2. Konkurs skupia się na finansowaniu badań obejmujących zagadnienia z zakresu technologii materiałowych.

Zakres konkursu:

• Multiscale modeling for materials engineering and processing (M3EP),
• Innovative surfaces, coatings and interfaces,
• High performance composites,
• Functional materials,
• New strategies for advanced material-based technologies in health applications,
• Materials for additive manufacturing.

Wnioski o dofinansowanie projektów badawczych mogą składać polscy przedsiębiorcy oraz konsorcja naukowe, w skład których wchodzą jednostki naukowe wyłącznie we współpracy z polskimi przedsiębiorcami.

Data zamknięcia naboru wniosków wstępnych: 12 czerwca 2018 r.
Data zamknięcia naboru wniosków pełnych: IV kwartał 2018 r.

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 1 mln EUR.

Więcej informacji: http://www.ncbr.gov.pl/programy-miedzynarodowe/era-net-co-fund/m-eranet-2/konkurs-2018/art,6043,m-era-net-2-uruchomienie-konkursu-2018.html