Site menu:Aktualności

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Internetu Rzeczy, które odbędzie się 30 listopada br. w Hotelu Bulwar w Toruniu. Podczas Forum wystąpi 30 ekspertów, którzy podzielą się praktyczną wiedzą na temat błyskawicznie rozwijających się technologii w ramach Internetu Rzeczy. Natomiast podczas Gali Forum ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.

Ambasada Słowenii w Polsce wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zapraszają do udziału w Słoweńsko-Polskiej konferencji biznesowej w dziedzinie przemysłu spożywczego i winiarskiego, która odbędzie się 24 października 2017 w hotelu Mercure Grand Hotel w Warszawie od godz. 9:00

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w debacie pt. „BREXIT - szanse i zagrożenia dla polskiego eksportu", która jest zaplanowana na 17 października 2017 r. o godz. 10.00 w Toruńskim Parku Technologicznym przy ulicy Włocławskiej 167.


Aktualności

ETV - Environmental Technology Verification


Z przyjemnością informujemy, że ośrodek Enterprise Europe Network działający przy IMBiGS nawiązał współpracę z ośrodkiem ETV (Environmental Technology Verification) - Zakładem Weryfikacji Technologii Środowiskowych działającym przy Instytucie Ochrony Środowiska w Warszawie. W związku z tym proponujemy zainteresowanym podmiotom weryfikację ich technologii środowiskowych, co przysłużyć się może podniesieniu ich wartości rynkowej a także ułatwić znalezienie partnerów na rynkach zagranicznych.


Weryfikacja Technologii Środowiskowych, czyli ETV (Enironmental Technology Veryfication) to nowe narzędzie rynkowe, którego celem jest pomoc we wprowadzaniu na rynki europejskie innowacyjnych technologii przyjaznych środowisku. W ramach pilotażowego programu Unii Europejskiej EU ETV niezależne podmioty strony trzeciej dokonują weryfikacji parametrów działania technologii zadeklarowanych przez dostawców w oparciu o ujednolicone procedury i wysokiej jakości dane.

Wynikiem weryfikacji jest Świadectwo Weryfikacji, które stanowi niezależny, oparty na podstawach naukowych dokument potwierdzający te parametry. Publikowane na stronie Komisji Europejskiej Świadectwo jest uznawane na terenie Unii Europejskiej. Można je wykorzystać w marketingu i relacjach B2B.

Zakład Weryfikacji Technologii Środowiskowych (Zakład WTŚ) w Instytucie Ochrony Środowiska - Państwowym Instytucie Badawczym posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17020: 2012 oraz z Ogólnym Protokołem Weryfikacji na prowadzenie weryfikacji w ramach pilotażowego programu EU ETV.

Zainteresowanych odsyłamy do: http://etv.ios.edu.pl/