Site menu:Aktualności

Sieć Enterprise Europe Network i IMBiGS serdecznie zapraszają do udziału w Misji Gospodarczej Firm Norweskich do Polski - wydarzeniu towarzyszącym XIX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, XXI Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki oraz XVI Targom Odnawialnych Źródeł Energii, które organizowane jest we współpracy z Targami Kielce S.A, Ambasadą Norwegii, Innovation Norway oraz Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

19 kwietnia w Bochum odbędzie się międzynarodowa konferencja połączona z warsztatami i spotkaniami B2B. Wydarzenie umożliwi transfer wiedzy między ekspertami technologicznymi, dostawcami usług i producentami, a także użytkownikami końcowymi. Celem jest stymulowanie rozwoju i wprowadzania do obrotu nowych produktów, usług i rozwiązań związanych z programem "Copernicus" w oparciu o odkrycia i doświadczenia z niemieckiej sieci technologicznej "CopServ" i ma na celu przekazanie cennego know-how technologicznego na poziomie europejskim w ramach sieci EEN.
Udział w wydarzeniu po rejestracji jest bezpłatny.

Osoby, które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszone do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w marcu w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni i firmy z Niemiec, Polski, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii oraz Izraela. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 20 lutego.


Aktualności

Misja gospodarcza z branży optoelektroniki do Czech


Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie organizuje wspólnie z Technology Centre ASCR Praga, Czechy oraz Perspectiva Solutions sp. z o.o. misję gospodarczą dla firm z branży optoelektroniki , która odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2015 r. w Dolni Brezany w Czechach.
Celem misji jest nie tylko promocja polskich technologii i rozwiązań, ale również umożliwienie firmom-uczestnikom zaprezentowania profilu działalności podczas spotkań indywidualnych z czeskimi przedsiębiorcami i instytucjami. Zgłoszenia na misję - do 11 grudnia.


Grupy docelowe:
- Laser,
- Optyka,
- Optoelektronika,
- Clean room Technology,
- Technologie optyczne do obróbki materiałów,
- Półprzewodniki,
- Detektory i czujniki,
- Systemy Mikro-mikro-optyki i optyczne,
- Edukacja i szkolenia,
- Usługi.

W dwustronnych spotkaniach, uczestnicy będą mieli okazję do:
- Nawiązania kontaktów biznesowych podczas uprzednio zaaranżowanych 20-minutowych spotkań,
- Poszukiwania możliwości współpracy,
- Znalezienia nowych partnerów oraz nawiązania nowych relacji biznesowych,
- Dotarcia do nowych międzynarodowych rynków,
- Poszukiwania nowych możliwości biznesowych,
- Prezentację oferty firmy.

Jak wziąć udział w misji:
- przesłać formularz zgłoszeniowy;
- opisać w kilku zdaniach firmę oraz jej potrzeby.

EEN zapewnia wsparcie w organizacji misji gospodarczej w Czechach w następujacych obszarach: opieka tłumacza, transport wewnętrzny, organizacja dwóch wizyt studyjnych w czeskich organizacjach. Koszty zakwaterowania pozostają po stronie uczestników.

Zaproszenie na misję w pdf

Formularz zgłoszeniowy


Ramowy plan misji gospodarczej z branży optoelektroniki:

14 grudnia2015 r.

9.30 - 10.00 Rejestracja i poranna kawa
10.00 - 12.30 Prezentacja firm (każdy uczestnik misji gospodarczej będzie miał możliwość krótkiej prezentacji własnej działalności w formie prezentacji lub innej - 15 min.)
12.30 - 13.30 Lunch
13.30 - 15.00 Wizyta studyjna w HiLASE: New lasers for industry and research, Dolni Brezany (HiLASE Centrum, Za Radnicí 828, 252 41 Dolní Břežany)
15.00 - 17.00 Spotkania indywidualne

15 grudnia2015 r.

9.00 - 9.30 Rejestracja i poranna kawa
9.30 - 12.00 Prezentacja firm
12.00 - 13.00 Lunch
13.00 - 14.30 Wizyta studyjna w Extreme Light Infrastructure (ELI), Dolni Brezany
(Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i./ ELI Beamlines, 5. května 835, 252 41 Dolní Břežany)
14.30 - 16.00 Spotkania indywidualne
16.00 - 16.15 Zakończenie misji

Kontakt:

Ewa Żbikowska - EEN Central Poland
tel.: +48 22 853-21-82
e-mail: e.zbikowska@imbigs.pl