Site menu:Aktualności

Sieć Enterprise Europe Network i IMBiGS serdecznie zapraszają do udziału w Misji Gospodarczej Firm Norweskich do Polski - wydarzeniu towarzyszącym XIX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, XXI Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki oraz XVI Targom Odnawialnych Źródeł Energii, które organizowane jest we współpracy z Targami Kielce S.A, Ambasadą Norwegii, Innovation Norway oraz Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

19 kwietnia w Bochum odbędzie się międzynarodowa konferencja połączona z warsztatami i spotkaniami B2B. Wydarzenie umożliwi transfer wiedzy między ekspertami technologicznymi, dostawcami usług i producentami, a także użytkownikami końcowymi. Celem jest stymulowanie rozwoju i wprowadzania do obrotu nowych produktów, usług i rozwiązań związanych z programem "Copernicus" w oparciu o odkrycia i doświadczenia z niemieckiej sieci technologicznej "CopServ" i ma na celu przekazanie cennego know-how technologicznego na poziomie europejskim w ramach sieci EEN.
Udział w wydarzeniu po rejestracji jest bezpłatny.

Osoby, które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszone do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w marcu w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni i firmy z Niemiec, Polski, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii oraz Izraela. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 20 lutego.


Aktualności

Szkolenie EEN w Radomiu


Zapraszamy na szkolenie "Inicjowanie działalności gospodarczej w branży kreatywnej - jak pozyskiwać środki z Unii Europejskiej, najlepsze praktyki, promocja" organizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network - Central Poland przy IMBiGS przeznaczone dla osób zainteresowanych założeniem i wsparciem działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem branży kreatywnej. Szkolenie odbędzie się w 9 lipca br. w Radomiu, w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej ul. Traugutta 61 a.
Tematyka:

- Enterprise Europe Network - wsparcie przedsiębiorstw w poszukiwaniu finansowania, innowacyjnych technologii i promocji
- Tworzenie innowacyjnej oferty w branży filmu komercyjnego
- Public relations w zarządzaniu innowacyjnymi projektami w obszarach media / kultura / edukacja
Szkolenie organizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network - Central Poland przy IMBiGS przeznaczone dla osób zainteresowanych założeniem i wsparciem działalności gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem branży kreatywnej.

Agenda:

11.00 - Wprowadzenie

11.10 - Finansowanie przedsięwzięć artystycznych z funduszy strukturalnych na lata 2014 - 2020
· Nowa perspektywa finansowa 2014-2020 dla środowisk artystycznych,
· Innowacyjność w projektach finansowanych ze źródeł zewnętrznych,
· Jak pozyskać dotacje i granty na realizację przedsięwzięć artystycznych.

Szkolenie poprowadzi Ewa Żbikowska, ekspert Enterprise Europe Network - Central Poland, Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

11.50 - Przerwa kawowa

12.00 - Wykład interaktywny ukazujący tajniki insiderskie pracy nad filmami komercyjnymi i naprowadzający na sugestie odniesienia sukcesu w branży.
· Jakiego rodzaju filmy są tworzone we współpracy z klientami komercyjnymi?
· Role w zespołach przygotowawczych i realiz+
ujących.
· Jak pozyskać klienta i projekt?: od show reel do zlecenia.
· Omówienie produkcji: jakość a czas (Sony, Nobiles).

Szkolenie poprowadzi Jarosław Betlej, Business Development Creative Director, Prezes Zarządu Betlej&Partners Sp z o.o.

12.45 - Public Relations w zarządzaniu projektami?
Żaden projekt nie może być dzisiaj realizowany bez promocji. Ograniczone budżety projektów edukacyjnych, kulturalnych, społecznych nie pozwalają na kosztowny marketing czy reklamę zewnętrzną. I tu z pomocą przychodzi Public Relations. Jak efektywnie wykorzystywać narzędzia PR i które z nich są najbardziej odpowiednie w zarządzaniu projektami?
Podczas wykładu zostaną omówione najbardziej dostępne, kreatywne metody z zakresu public relations.

Szkolenie prowadzi rzecznik Festiwalu Filmowego w Gdyni, pierwszy rzecznik Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, wykładowca UKSW i PWSFTiT dr Anna Wróblewska.

13.30 - Dyskusja, konsultacje indywidualne