Site menu:Aktualności

Sieć Enterprise Europe Network i IMBiGS serdecznie zapraszają do udziału w Misji Gospodarczej Firm Norweskich do Polski - wydarzeniu towarzyszącym XIX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, XXI Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki oraz XVI Targom Odnawialnych Źródeł Energii, które organizowane jest we współpracy z Targami Kielce S.A, Ambasadą Norwegii, Innovation Norway oraz Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

19 kwietnia w Bochum odbędzie się międzynarodowa konferencja połączona z warsztatami i spotkaniami B2B. Wydarzenie umożliwi transfer wiedzy między ekspertami technologicznymi, dostawcami usług i producentami, a także użytkownikami końcowymi. Celem jest stymulowanie rozwoju i wprowadzania do obrotu nowych produktów, usług i rozwiązań związanych z programem "Copernicus" w oparciu o odkrycia i doświadczenia z niemieckiej sieci technologicznej "CopServ" i ma na celu przekazanie cennego know-how technologicznego na poziomie europejskim w ramach sieci EEN.
Udział w wydarzeniu po rejestracji jest bezpłatny.

Osoby, które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszone do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w marcu w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni i firmy z Niemiec, Polski, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii oraz Izraela. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 20 lutego.


Aktualności

Mission for Growth na Tajwan (3-5 czerwca 2015)


Enterprise Europe Network zaprasza małych i średnich przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji biznesowych do zgłaszania się do udziału w misji na Tajwan, do Tajpej, która odbędzie się w terminie 3-5 czerwca 2015 r. Wizyta jest organizowana przy okazji Targów Informatycznych Technologii Komunikacyjnych COMPUTEX.

CEL MISJI

Przedstawiciel Komisji europejskiej - DG GROWTH's Director-General, Daniel Calleja - będzie przewodniczył I brał udział w misji towarzysząc delegacji przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji biznesowych podejmując dyskusję z Tajwańskimi przedsiębiorcami na temat możliwości współpracy biznesowej.

Celem misji jest pomóc firmom z rynków europejskich, w szczególności małym i średnim, podejmować i wykorzystywać możliwości działań międzynarodowych na Tajwanie. Przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw uczestniczący w przedsięwzięciu będą mieli możliwość udziału w spotkaniach stolikowych przy udziale firm lokalnych.


KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W MISJI?

Misja adresowana jest to firm europejskich, w szczególności małych i średnich, jak również do przedstawicieli instytucji biznesowych.

Sektory, do których szczególnie adresowana jest misja:
• ICT
• nanotechnologie
• elektronika
• ochrona środowiska
• usługi biznesowe
• maszyny
• energia i biotechnologia

Misji towarzyszyć będzie spotkanie z Taiwan External Trade Development Council (TAITRA) poświęcone tematyce „jak prowadzić współpracę biznesową na Tajwanie i w krajach UE". Podczas przedsięwzięcia odbędą się także spotkania biznesowe, jak również planowana jest wizyta w Parku Technologicznym.

Dodatkowe informacje w języku angielskim: https://www.b2match.eu/m4g-taiwan2015