Site menu:Aktualności

Sieć Enterprise Europe Network i IMBiGS serdecznie zapraszają do udziału w Misji Gospodarczej Firm Norweskich do Polski - wydarzeniu towarzyszącym XIX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, XXI Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki oraz XVI Targom Odnawialnych Źródeł Energii, które organizowane jest we współpracy z Targami Kielce S.A, Ambasadą Norwegii, Innovation Norway oraz Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

19 kwietnia w Bochum odbędzie się międzynarodowa konferencja połączona z warsztatami i spotkaniami B2B. Wydarzenie umożliwi transfer wiedzy między ekspertami technologicznymi, dostawcami usług i producentami, a także użytkownikami końcowymi. Celem jest stymulowanie rozwoju i wprowadzania do obrotu nowych produktów, usług i rozwiązań związanych z programem "Copernicus" w oparciu o odkrycia i doświadczenia z niemieckiej sieci technologicznej "CopServ" i ma na celu przekazanie cennego know-how technologicznego na poziomie europejskim w ramach sieci EEN.
Udział w wydarzeniu po rejestracji jest bezpłatny.

Osoby, które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszone do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w marcu w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni i firmy z Niemiec, Polski, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii oraz Izraela. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 20 lutego.


Aktualności

Startup Weekend Torun


W dniach 7-9 listopada Toruński Park Technologiczny organizuje pierwszą edycję Startup Weekend Torun - globalnego wydarzenia wspieranego przez Google. Startup Weekend to najbardziej rozpoznawalny w świecie startupów format wydarzenia. Trwa trzy dni i polega na skompletowaniu zespołu, który w 54 godziny (przez weekend) przygotuje fundamenty startupu: internetowej usługi, produktu czy narzędzia. Uczestnikami są programiści, graficy, ale również osoby nietechniczne - marketerzy, specjaliści od rozwoju biznesu, osoby zarządzające pracą zespołu. Uczestników cały czas wspierają specjalnie w tym celu sprowadzeni polscy i zagraniczni mentorzy - eksperci od biznesu.

 


Na Startup Weekend każdy może przyjść ze swoim pomysłem, zaprezentować go zebranym i przekonać do swojej idei, by następnie przez 3 dni doprowadzić do jego realizacji. Z kolei osoby, które nie chcą prezentować swojego pomysłu, mogą przyjść z zamiarem dołączenia do któregoś zespołu i wsparcia go swoją wiedzą oraz umiejętnościami lub tylko uczestniczyć w wydarzeniu, by poczuć atmosferę Startup Weekendu.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia - szczegółowy program, lista mentorów, itd. - dostępne są na oficjalnej stronie: http://bit.ly/SWTorun

Bieżące informacje publikowane są również na Facebooku: https://www.facebook.com/StartupWeekendTorun


Wydarzenie trwa od piątku 7 listopada od godz. 18.00 do niedzieli 9 listopada do godz. 18.00. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymują przestrzeń do pracy, posiłki, napoje oraz upominki od Partnerów. Zwycięzcy toruńskiej edycji Startup Weekend otrzymają także wartościowe nagrody.