Site menu:Aktualności

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Internetu Rzeczy, które odbędzie się 30 listopada br. w Hotelu Bulwar w Toruniu. Podczas Forum wystąpi 30 ekspertów, którzy podzielą się praktyczną wiedzą na temat błyskawicznie rozwijających się technologii w ramach Internetu Rzeczy. Natomiast podczas Gali Forum ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.

Ambasada Słowenii w Polsce wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zapraszają do udziału w Słoweńsko-Polskiej konferencji biznesowej w dziedzinie przemysłu spożywczego i winiarskiego, która odbędzie się 24 października 2017 w hotelu Mercure Grand Hotel w Warszawie od godz. 9:00

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w debacie pt. „BREXIT - szanse i zagrożenia dla polskiego eksportu", która jest zaplanowana na 17 października 2017 r. o godz. 10.00 w Toruńskim Parku Technologicznym przy ulicy Włocławskiej 167.


Aktualności

Seminarium szkoleniowe w Radomiu


Zapraszamy na seminarium szkoleniowe realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network i skierowane do osób zainteresowanych tematyką pozyskiwania funduszy UE oraz programami wspierającymi zakładanie działalności gospodarczej z uwzględnieniem tematyki dotyczącej sektora kreatywnego. Seminarium odbędzie się 10 lipca 2014 (czwartek), g. 11.00 w Radomiu, w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej, ul. Romualda Traugutta 61. Wstęp wolny.

 

Program:

10.45 Recepcja

11.00 Wprowadzenie do tematyki szkolenia - prezentacja projektu Enterprise Europe Network - Marta Karnkowska, Central Poland - Business Support Network Enterprise Europe Network - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

11.15 Innowacyjność i współpraca międzynarodowa w planowaniu rozpoczęcia własnej działalności - Ewa Żbikowska, Central Poland - Business Support Network Enterprise Europe Network - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Tematyka: Nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich na lata 2014 - 2020, innowacyjność w projektach finansowanych z Unii Europejskiej, współpraca międzynarodowa w ramach sieci Enterprise Europe Network, programy dla studentów i młodych naukowców finansowane ze środków UE.

12.15 Przerwa kawowa

12.30 Sektor kreatywny jako czynnik rozwoju gospodarczego - dr Anna Wróblewska, UKSW

Tematyka: Rozwój ekonomii kultury, zarządzania kulturą zmieniają wyobrażenie obywateli, władz samorządowych i centralnych na temat roli sektorów kreatywnych. W jaki sposób kultura wpływa na rozwój gospodarczy? Czy można traktować działalność kulturalną wyłącznie jako obiekt mecenatu? Wykład przytacza różne ujęcia tematu ekonomiki kultury, dane funkcjonujące w obiegi naukowym i eksperckim oraz perspektywy na przyszłość.

13.15 Konsultacje indywidualne