Site menu:Aktualności

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego zaprasza przedsiębiorców do udziału w Forum Ekspansji Internetu Rzeczy, które odbędzie się 30 listopada br. w Hotelu Bulwar w Toruniu. Podczas Forum wystąpi 30 ekspertów, którzy podzielą się praktyczną wiedzą na temat błyskawicznie rozwijających się technologii w ramach Internetu Rzeczy. Natomiast podczas Gali Forum ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw.

Ambasada Słowenii w Polsce wraz z Krajową Izbą Gospodarczą zapraszają do udziału w Słoweńsko-Polskiej konferencji biznesowej w dziedzinie przemysłu spożywczego i winiarskiego, która odbędzie się 24 października 2017 w hotelu Mercure Grand Hotel w Warszawie od godz. 9:00

Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców sektora MŚP do udziału w debacie pt. „BREXIT - szanse i zagrożenia dla polskiego eksportu", która jest zaplanowana na 17 października 2017 r. o godz. 10.00 w Toruńskim Parku Technologicznym przy ulicy Włocławskiej 167.


Aktualności

Horyzont 2020 - konsultacje społeczne Programu Pracy w obszarze SC5 (Societal Challenge 5)


Komisja Europejska uruchomiła konsultacje społeczne Programu Pracy w obszarze SC5 (Societal Challenge 5): „Działania w dziedzinie klimatu, środowisko, efektywna gospodarka zasobami i surowce" (Climate Action, Environment, Resource Efficiency and Raw Materials) w ramach programu „Horyzont 2020", przewidzianego na lata 2016-2017 . Jest wiec okazja dla wyrażenia swojej opinii w tym zakresie.

 


Informacje oraz dokumenty dostępne są na stronie: http://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/en/news/consultation-stakeholders-horizon-2020-societal-challenge-5.

Termin składania propozycji to 16 czerwca b.r., a adres pod który należy przesyłać swoje uwagi to RTD-ENV-H2020STAKEHOLDERS@ec.europa.eu.


Przedstawiając swoją propozycję warto uwzględnić jej zgodność z założeniami strategicznymi sformułowanymi w dokumentach programowych Horyzontu 2020, w szczególności w Programie Szczegółowym, oraz z wskazaniami zawartymi w raporcie Expert Advisory Group dla SC5, które dostępne są pod powyższym linkiem.

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej prosi o przesłanie tych propozycji także do wiadomości dr Marii Antosiewicz, eksperta PL w Komitecie Programowym SC5 (Maria.Antosiewicz@kpk.gov.pl).