Site menu:Aktualności

Sieć Enterprise Europe Network i IMBiGS serdecznie zapraszają do udziału w Misji Gospodarczej Firm Norweskich do Polski - wydarzeniu towarzyszącym XIX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, XXI Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki oraz XVI Targom Odnawialnych Źródeł Energii, które organizowane jest we współpracy z Targami Kielce S.A, Ambasadą Norwegii, Innovation Norway oraz Klastrem Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

19 kwietnia w Bochum odbędzie się międzynarodowa konferencja połączona z warsztatami i spotkaniami B2B. Wydarzenie umożliwi transfer wiedzy między ekspertami technologicznymi, dostawcami usług i producentami, a także użytkownikami końcowymi. Celem jest stymulowanie rozwoju i wprowadzania do obrotu nowych produktów, usług i rozwiązań związanych z programem "Copernicus" w oparciu o odkrycia i doświadczenia z niemieckiej sieci technologicznej "CopServ" i ma na celu przekazanie cennego know-how technologicznego na poziomie europejskim w ramach sieci EEN.
Udział w wydarzeniu po rejestracji jest bezpłatny.

Osoby, które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekty w ramach programu Horyzont 2020 zostaną zaproszone do bezpłatnego udziału w konferencji, która odbędzie w marcu w Düsseldorfie. Na zjeździe spotkają się uczeni i firmy z Niemiec, Polski, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Holandii oraz Izraela. Organizatorzy czekają na propozycje wystąpień do 20 lutego.


Aktualności

Seminarium o finansowaniu odnawialnych źródłach energii (OZE), ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki


Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, realizator projektu - Enterprise Europe Network oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Pułtusku zapraszają na seminarium szkoleniowe: „Źródła finansowania przedsięwzięć innowacyjnych i międzynarodowego transferu technologii po 2013 r. w odnawialnych źródłach energii (OZE), ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki", które odbędzie się dnia 5 grudnia 2013 r. /czwartek/ w sali konferencyjnej lokalu gastronomiczno-hotelarskiego „STARY MŁYN" w Nasielsku, ul. Warszawska 55 A.

 

Program seminarium:

11.00 - 11.15 Rejestracja uczestników
11.15 - 11.30 Powitanie Uczestników i otwarcie konferencji
11.30 - 12.00 Nowa perspektywa finansowa Funduszy Europejskich na lata 2014 - 2020
- Ewa Żbikowska - EEN Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
12.00 - 12.20 Enterprise Europe Network - wsparcie dla międzynarodowego transferu technologii
- Ewa Żbikowska - EEN Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
12.20 - 13.30 Czym są Odnawialne Źródła Energii: przykłady innowacji i nowych technologii w OZE (podstawy fotowoltaiki - historia; zasada działania; dostępne technologie)
- Grzegorz Wróblewski - Ekspert OZE
13.30 - 14.30 Nowoczesne technologie w marketingu - czyli jak wykorzystać innowacje
- Jarosław Betlej - Ekspert od innowacji marketingowych
14.30 - 15.30 Lunch
15.30 - 16.30 Konsultacje indywidualne


Udział w seminarium jest bezpłatny!

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr +48 22 853-21-82 lub mail: e.zbikowska@imbigs.pl